Riešenie problémov z použitím kameniva 16-32

Problém č. 1 Kaluže vody na pozemku

Aj Vám sa po daždi na pozemku vytvárajú kaluže vody?

Aj vy ste neradi ak máte po daždi prejsť cez svoj vlastný pozemok a  musíte obchádzať veľké či menšie kaluže vody? Áno je to nepríjemné a navyše to ani nevyzerá príliš esteticky. 

Ak je to iba takýto jednoduchý problém, pomôcť môže vyhĺbenie väčšej jamy v tejto oblasti, nasypať tam vrstvu hrubšieho kameniva - napríklad kamenivo frakcie 16-32 mm -  a následne zasypať dostatočnou vrstvou hliny. Prebytočná voda, ktorá je na povrchu vsiakne pomedzi hrubšie kamenivo a na povrchu ju nebude vidieť.

Problém č. 2 Vlhnutie muriva

Častým problémom pri starších stavbách je vlhnutie muriva. Navlhnuté murivo nielenže nevyzerá pekne ale spôsobuje to ďalší rad problémov ako tvorba plesní, znižovanie kvality muriva a s tým spojené zníženie životnosti omietok ako aj celého muriva.

Ako tento problém vyriešiť?

Riešením môže byť odizolovanie základov domu a odvedenie vody preč od základov pomocou drenážnych rúr, ktoré sa obsypujú drenážnou vrstvou kameniva.

Uvádzame niekoľko zdrojov, kde môžete čerpať informácie ako urobiť odvodnenie (drenáž) okolo domu:

http://www.akoapreco.com/ako-vykonat-drenaz-okolo-domu/

http://www.akostavat.com/drenaz-na-odvod-vody/

https://www.stavebnik.sk/firmy/pred-stavbou/pozemok-a-jeho-uprava/odvodnenie-domu-pozemku-.html

 

Kamenivo 16-32

KAMENIVO 16 - 32 na odvodňovanie a drenáž v akciovej cene 15,- € / m3.

Riečne kamenivo s hrúbkou zhrna 16 až 32 mm bez obsahu piesku. Nezadržiava vodu a tvorí tak drenážnu a filtračnú vrstvu.

Akciová ponuka potrvá ešte:

Vyplnťe svoj email, na ktorý Vám zašleme odkaz na objednávkový formulár za zvýhodnenú cenu

Stisknutím tlačítka "súhlasím...", súhlasíte s tým, že vám pošlem na vložený email odkaz na využitie akcie na nákup kameniva za zvýhodnenú cenu a ako odberateľovi mojich emailových newsletterov informácie so zaujímavým obsahom z oblasti stavebníctva a ďalšími zaujímavými akciami. Na emaily ss môžete tešiť spravidla 1x týždenne. Pokiaľ už nebudete chcieť email newslettery ďalej dostávať, tak sa kedykoľvek môžete odhlásiť a tento súhlas odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej správe. Vaše údaje budem spravovať pod firmou NR, s.r.o. a riadiť sa týmito zásadami spracovania a ochrany osobných údajov. Zásady ochrany osobných údajov